Bezpieczeństwo dzieci
w domu

BBezpieczeństwo dzieci jest dla każdego rodzica najważniejszą wartością. Najbezpieczniejszym miejscem dla naszych pociech wydaje się być dom. Niestety do wielu wypadków dochodzi właśnie w mieszkaniach. Wybierając okna o wysokim standardzie bezpieczeństwa praktycznie wykluczamy możliwość niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dzieci.

Zadbaj o bezpieczeństwo i zdrowie swoich dzieci

Każdy z nas – rodziców – przynajmniej raz w życiu odczuł paraliżujący strach o własne dziecko. Lata niemowlęce to obawy o zdrowie dziecka, niemal każde kaszlnięcie wywołuje palpitację serca. Kiedy dziecko nauczy się chodzić każde przejście dla pieszych, ruchliwy chodnik czy wizyta w centrum handlowym stanowi zagrożenie bezpieczeństwa naszego potomstwa. Paradoksalnie również w domu, miejscu teoretycznie najbezpieczniejszym, czyhają zagrożenia. Dlatego warto zadbać o to, aby okna spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz pozytywnie wpływały na zdrowie nasze i naszych dzieci.

Zwróć uwagę na dźwiękoszczelność
DOBRE OKNA TO BARIERA
DŹWIĘKOSZCZELNA

Całoroczny problem, zwłaszcza dla osób mieszkających w centrach miast, stanowi hałas. A przecież nasz dom powinien stanowić miejsce odpoczynku dla naszych dzieci. Dobrze wiemy, że hałas w szkołach przekracza dopuszczalne normy. Odpoczynek od szkolnego gwaru jest bardzo ważny dla zdrowia dziecka, dlatego powinniśmy zadbać o możliwie najlepsze zabezpieczenie domu przed hałasem z zewnątrz. W oknach kluczowe dla dźwiękoszczelności są odpowiednie pakiety szybowe, które dzięki połączeniu kilku szyb stanowią skuteczną barierę dla hałasu z zewnątrz. Takie rozwiązanie jest szczególnie ważne w przypadku osób, które mieszkają w centrach dużych miast, przy ruchliwych ulicach lub w okolicach lotniska. Okna to inwestycja na wiele lat, a w ciszę i spokój warto zainwestować.

Systemy tarasowe bez obaw o dzieci

Kolejnym potencjalnym zagrożeniem są drzwi balkonowe oraz wielkogabarytowe przeszklenia. My rodzice nie jesteśmy w stanie kontrolować każdego ruchu naszej pociechy, dlatego musimy pomyśleć o zabezpieczeniu okien przed działaniem dzieci. Jednym z większych zagrożeń są szyby w dużych oknach tarasowych. Zabawa klamką, zbyt gwałtowne uchylenie okna lub rzucenie ciężkim przedmiotem może spowodować rozbicie szyby. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie szyby zespolonej. W przypadku rozbicia szyba zmienia się w tzw. pajęczynę. Dzięki temu odłamki szkła nie zranią naszego dziecka. Takie rozwiązanie stosowane jest między innymi w centrach handlowych, gdzie witryny sklepowe w przypadku rozbicia również mogłyby zranić przechodzących Klientów. Dodatkowym atutem takiego szklenia jest zwiększony standard antywłamaniowy. Okna wyposażone w szyby antywłamaniowe bardzo trudno rozbić nawet z użyciem ciężkich narzędzi.

Kompleksowe rozwiązania dla bezpieczeństwa Twoich dzieci

Kupując samochód zwracamy uwagę na wiele aspektów. Chcemy, żeby nasz pojazd był przestronny oraz bezpieczny dla nas i pasażerów. Dlatego dziecko zawsze podróżuje w foteliku zapięte w pasy bezpieczeństwa. Budując dom również powinniśmy pomyśleć o bezpieczeństwie naszych dzieci. Wybór bezpiecznych okien zmniejsza ryzyko wypadku z udziałem dziecka. Pamiętajmy, aby zapytać sprzedawcę o:
• wąskie ramy okienne,
• szyby dźwiękoszczelne/ antywłamaniowe,
• wysokiej jakości klamki,
• blokadę błędnego położenia klamki.
Te kilka rozwiązań wielokrotnie zdało egzamin u naszych Klientów, dlatego przy zakupie okien zwracajmy uwagę na każdy szczegół.

Napisz komentarz
DO GÓRY