Planujesz kupić okna, a nie wiesz od czego zacząć? Oto kilka cennych wskazówek.

P

Planujesz kupić okna, a nie wiesz od czego zacząć?
Oto kilka cennych wskazówek.

Pozornie większość okien wygląda tak samo, bez względu na producenta. Każda firma ma w swojej ofercie okna 5-cio, 6-cio, 7-mio komorowe, takie same kolory w standardzie, kształt profilu też wygląda podobnie, więc gdzie te różnice, czym się kierować, jak wybrać odpowiednią dla nas stolarkę okienną?

Otóż większość istotnych elementów jest niewidocznych na „pierwszy rzut oka”. Dokonując wyboru większość klientów zwraca przede wszystkim uwagę na ilość komór, ale nie należy się kierować tylko tym, gdyż dużo większe znaczenie ma klasa profilu i współczynnik przenikania ciepła. Grubość ścianek profilu ma bezpośredni wpływ na statykę, wytrzymałość, możliwości konstrukcyjne. Profile mogą być klasy ,,A’’, ,,B’’ lub ,,C’’. Oznacza to, że ścianki konstrukcyjne profili mogą mieć 2,8 mm grubości w klasie ,,A,’’ poniżej 2,7 mm grubości są okna w klasie ,,B’’ oraz mniej niż 2,5 mm w klasie ,,C’’. Te niepozorne milimetry odgrywają jednak bardzo istotną rolę. W naszej ofercie znajdziecie Państwo profile w klasie ,,A,, z Salamander oraz polskie profile Decco.

Kolejną, nie mniej istotną kwestią jest stal użyta do wypełnienia profilu. Wszystkie profile PVC wymagają dodatkowego usztywnienia w postaci zbrojenia. Zbrojenia nie widać w gotowym wyrobie, więc o jego grubość zapytajmy sprzedawcę. Zgodnie z wytycznymi powinno się stosować zbrojenie minimum 1,2 – 2 mm grubości. Tutaj gwarantujemy, że nasza firma w swojej stolarce 100%-owo stosuje się do wymogów.

porady dla kupujących okna pcv

banner image

Okucia. Większość producentów stosuje okucia znanych, cenionych firm, ale niewielu z nich informuje o ilości punktów ryglowania. Wielu wykonawców na tym oszczędza, a my wychodzimy na przekór – jako firma Kowalski możemy się pochwalić, że nasze okna są okuwane co 750 mm (wymagane 850 mm) – finalnie mamy dużo szczelniejsze okno oraz zadowolonego klienta. Mało tego, dodatkowe elementy okuć, takie jak stopniowanie uchyłu i mikrowentylacja w oknach uchylno-rozwiernych, zatrzask balkonowy są u nas w standardzie. Niezwykle ważne jest też bezpieczeństwo, mowa tutaj o zastosowaniu grzybków antywyważeniowych. Wymagany jest min. 1 na skrzydło, natomiast my stosujemy ich znacznie więcej. Dodatkowo okno można wyposażyć w uszczelkę antykurzową, ciepłą ramkę, klamkę z kluczykiem, okucie bezpieczne dla dzieci. Dysponujemy także w całą gamą kolorów niestandardowych.

Warto wspomnieć, że mamy swoją stałą ekipę monterską, co daje również poczucie dobrze wykonanej usługi. Po więcej informacji zapraszamy do naszych punktów sprzedaży, które znajdą Państwo w Przemyślu, Sanoku, Dynowie, Brzozowie, Rzeszowie, Gorlicach, Dębicy, Jaśle, Krośnie, Strzyżowie, Biłgoraju, Przeworsku, Sędziszowie Małopolskim, Łańcucie, Lubaczowie oraz na Wyrębach.

Napisz komentarz
DO GÓRY