Okna i drzwi z PVC - wady i zalety

O

Okna PVC to najczęściej wybierane typy okien w Polsce. Produkty te występują również pod niepoprawną, choć niezwykle popularną nazwą PCV, która jest przekręconym zapisem skrótu PVC. Nazwa PVC stanowi skrótowy zapis tworzywa, z którego wykonane są te okna, a mianowicie polichlorku winylu. W polskiej nomenklaturze funkcjonuje także poprawny skrót PCW.

Polichlorek winylu uzyskuje się poprzez polimeryzację chlorku winylu (monomeru). Z tego tez względu okna te często w uproszczeniu nazywane także plastikowymi.

Okna i drzwi PVC – główne wady i zalety

Poza atrakcyjną ceną, okna PVC odznaczają się niezwykłą trwałością – o wiele większą niż tradycyjne okna drewniane. Ze względu na swoją wytrzymałość materiałową, nie ulegają korozji ani nie wypaczają się, a ich kolor nie blaknie pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Co więcej, są łatwe w utrzymaniu i niewymagające podczas eksploatacji (nie wymagają konserwacji). Ze względu na coraz bardziej ekologiczny proces produkcyjny, brak emisji szkodliwych substancji do otoczenia, a także podleganie recyklingowi po okresie użytkowania, okna PVC nie narażają środowiska naturalnego.

Okna PVC są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a wszelkie zarysowania nie zmieniają koloru okien. Co więcej, uszkodzone okna można polerować, aby przywrócić ich pierwotny wygląd.

Sam polichlorek winylu jest lekki, przez co dodatkowo nie obciąża konstrukcji obiektu budowlanego, a także pozwala tworzyć o wiele większe przeszklenia względem okien aluminiowych czy drewnianych.

Okna PVC a bezpieczeństwo

Mimo że materiał PVC jest lekki, okna wykonane z polichlorku winylu zapewniają taki sam poziom bezpieczeństwa, jak okna drewniane. Wysoka precyzja zachowana podczas produkcji okien i nowoczesny proces technologiczny sprawiają, że okna PVC gwarantują bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa zarówno podczas ich codziennej eksploatacji, jak i w przypadku prób włamania.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z atrakcyjną ofertą Kowalski w zakresie okien i drzwi wykonanych z trwałego i funkcjonalnego materiału, jakim jest PVC.

W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami, odpowiemy na Państwa pytania oraz rozwiejemy wszelkie wątpliwości dotyczące okien i drzwi wykonanych z PVC.

 

Napisz komentarz
DO GÓRY