Wyjście na taras – Jakie wybrać ?

RRodzaj drzwi tarasowych możemy dopasować do wnętrza, w którym chcemy je zamontować. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie drzwi tarasowych warto zapoznać się ze wszystkimi rozwiązaniami proponowanymi przez producentów stolarki. Podpowiadamy jakie wyjście na taras wybrać.

Klasyczne Drzwi Tarasowe

Wybór drzwi tarasowych nie jest łatwym zadaniem. Lepiej już w fazie projektu poświęcić wyborowi samych drzwi tarasowych więcej czasu. To one będą odpowiadały za to, czy wyjście na taras będzie przyjemną czynnością. Jednym z powszechnych rozwiązań wykorzystywanych w budownictwie są klasyczne drzwi tarasowe jedno- lub dwuskrzydłowe ze słupkiem ruchomym. Najczęściej są stosowane w przypadku, kiedy wyjście na taras czy balkon jest wąskie. Standardowo drzwi tarasowe otwierają się do środka, jednak w naszej ofercie znajdują się również tarasy otwierane na zewnątrz. Konstrukcje mogą się różnić także dolnym elementem drzwi. Poza opcją z ramą dostępny jest również wariant z niskim progiem aluminiowym. Decydując się na drzwi jedno- lub dwuskrzydłowe, trzeba mieć świadomość, że po otwarciu będą one zabierać sporo miejsca. Warto zatem zawczasu starannie przemyśleć aranżację wnętrza (jeśli drzwi będą otwierać się do środka) lub tarasu (jeśli na zewnątrz), czyniąc pomieszczenie jak najbardziej funkcjonalnym.

System PSK

Połączenie przestrzeni domowej z otoczeniem zewnętrznym jest jednym z najważniejszych zadań drzwi tarasowych. Systemy przesuwne pomagają zatrzeć granicę między domem a ogrodem. Ruchome skrzydła drzwi nie zabierają dodatkowej przestrzeni i pozwalają na pełną swobodę aranżacyjną. Wyjście na taras może przykuwać uwagę gości, zwłaszcza jeśli postawimy na efektowne i duże przeszklenia. Jeżeli w naszym salonie mamy długą ścianę, którą możemy w pełni zaaranżować, to zaplanujmy w tym miejscu duże okna. Taki projekt sprawi, że do pomieszczenia będzie wpadała spora ilość naturalnego światła, a sama bryła budynku będzie wydawała się lżejsza. Tworzenie dużych, przeszklonych konstrukcji umożliwiają, np. drzwi uchylno-przesuwne PSK.

HST – najbardziej komfortowe wyjście na taras

Za najwygodniejsze wyjście na taras uważa się obecnie drzwi podnoszono-przesuwne. Zamontowanie np. system HST sprawi, że nasz salon stanie się designerskim wnętrzem, a nowoczesne technologie wpłyną na komfort użytkowania dużych przeszkleń. Drugą ważną kwestią jest próg. Najprościej mówiąc, chodzi o to, żeby był maksymalnie niski. Tylko wówczas nie będziemy ryzykować potknięciem podczas wchodzenia na taras. Niski próg staje się bardzo istotny, jeśli w naszym domu są małe dzieci albo osoby niepełnosprawne. W najpopularniejszych systemach HST niski próg oferowany jest w standardzie.

Slide SMOOVIO

Przestrzeń w mieszkaniu jest bardzo cenna i powinna być optymalnie wykorzystana. System przesuwny SMOOVIO zapewnia komfort użytkowania, oszczędność miejsca i jest przy tym wyjątkowo szczelny. Unikalne właściwości nowej przesuwki to efekt synergicznego połączenia takich elementów jak nowa konstrukcja elementów okuciowych, innowacyjna geometria profili oraz przemyślany kształt uszczelek.
Więcej o zaletach SMOOVIO znajdziecie TUTAJ.

Napisz komentarz
DO GÓRY