Ciepły Parapet - Zastosowanie

CCiepły parapet to stosowany z powodzeniem od dłuższego czasu rodzaj uszczelnienia strefy pod parapetem w oknie. Jest to rozwiązanie eliminujące powstawanie mostków termicznych. Służy ono temu, by przewiewy, przecieki czy uciekanie ciepła nie miały miejsca w naszym pomieszczeniu. Jest to system, który nie tylko uszczelnia okna, ale także decyduje o łatwiejszym montażu stolarki okiennej. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, nie używa się już do montażu okna listew podokiennych, a specjalnych dedykowanych profili.

Profile ciepłego parapetu

Profile ciepłego parapetu zapewniają właściwy poziom oraz doskonałą odporność na obciążenia. Ta zasada obejmuje parapety mocowane na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Ciepłe parapety wykonuje się z twardego polistyrenu ekstradowanego XPS lub twardego styropianu EPS. Profile wykonywane są na specjalne zamówienie klienta, tak by dokładnie dopasować je do systemu okien z PCV, aluminiowych czy okien drewnianych. Najbardziej adekwatnym momentem na osadzanie profili podokiennych jest budowa domu. Dlatego najlepiej już na etapie projektu inwestor powinien przychylić się do tego pomysłu. Przy montażu profili podokiennych należy pamiętać, że jeśli parapety zewnętrzne zostaną zamontowane w innym terminie niż profile podokienne, te pierwsze powinny być dostatecznie zabezpieczone przed działaniem promieni słonecznych.

Ciepły parapet – zastosowanie

Zastosowanie ciepłych parapetów przyczynia się w najwyższym stopniu do poprawy kondycji termicznej budynku. Wśród niekwestionowanych zalet montażu ciepłych parapetów możemy wyróżnić: • całkowita eliminacja mostków termicznych, powstających między oknem, a parapetem;
• profile podokienne likwidują wdmuchiwanie zimnego (ciepłego) powietrza z zewnątrz, a także przeciekanie wody między parapetem i oknem;
• ciepłe parapety wielokrotnie poprawiają szczelność i izolacyjność montażu okien;
• profile można zastosować przy każdego rodzaju oknach;
• profile zapewniają piance ochronę przed działaniem wilgoci;
• profile podokienne zapewniają najlepsze wsparcie dla osadzanych parapetów zewnętrznych jak i wewnętrznych;
• ciepłe parapety stanowią poprawę jakości montażu okna;
rozwiązanie zapewnia oknom solidne podparcie;
• jest to rozwiązanie nieskomplikowane i łatwe w realizacji.

Warto zastanowić się nad montażem ciepłych parapetów z uwagi na wiele zalet jakie niosą ze sobą. Jest to godne polecenia rozwiązanie zwłaszcza przy dużych i ciężkich oknach np. trzyszybowych. Po zastosowaniu tej technologii nie będzie problemów z mostkami termicznymi, a okno każdej wielkości będzie miało solidne podparcie.

Napisz komentarz
DO GÓRY